1000 umów w ramach RPO-Lubuskie 2020 – Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców

W piątek 29 maja, o godz. 11.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbędzie się uroczyste podpisanie dwóch umów na realizację przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową projektów pn. „Lubuskie Bony Wsparcia Przedsiębiorców”. Dzięki temu zostanie przekroczona symboliczna liczba 1000 umów z RPO-Lubuskie 2020. Do tej pory do lubuskich beneficjentów trafiło już ponad 3 mld zł.

Więcej

Raport: Sytuacja gospodarcza w województwie lubuskim w marcu 2020 r.

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze sprawdził w jaki sposób rozwój epidemii wpłynął na sytuację społeczno-gospodarczą w Lubuskiem. W marcu br. odnotowano kilka negatywnych zmian, które swoje źródło mają w powszechnych obostrzeniach wprowadzanych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Więcej

Rusza pakiet wsparcia dla firm

Członek zarządu województwa, Marcin Jabłoński, zapowiedział, że zapowiadane wsparcie dla lubuskich przedsiębiorców w postaci bonów ruszy już niebawem. Co obejmuje? Między innymi jasne i jednoznaczne procedury, pomoc dla osób samozatrudnionych, a także dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Więcej

OPZL złożył wniosek o dofinansowanie nowych Bonów na innowacje

Zdradzamy: projekt Bon na innowacje #3 ma ruszyć 1 września 2020. W przypadku wygrania konkursu, będzie to już trzecia edycja Bonów od OPZL. Budżet nowego projektu to blisko 6 mln zł. Pozwoli  sfinansować blisko 50 nowych firm. Nabór dla przedsiębiorców OPZL planuje ogłosić na początku października.

Więcej