Zdradzamy. Konkurs Bon na innowacje wystartuje 19 sierpnia

bon na innowacje opzl drugi nabór 2019

W przyszłym miesiącu startuje piąty już konkurs z cyklu Bon na innowacje. Lubuskie firmy będą mogły dostać 100 000 zł bezzwrotnej dotacji na wprowadzenie u siebie innowacji. To być może ostatnia okazja w regionie na tego typu dotacje.

Środki przydziela najbardziej doświadczony operator na zachodzie Polski. W samym tylko woj. lubuskim Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej przyznała dotąd 123 granty, na projekty wsparcia innowacji warte przeszło 16,5 mln zł! To najwięcej na zachodzie Polski.

Konkurs ogłoszony zostanie 19 sierpnia na stronie internetowej www.innowacje.opzl.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mijać będzie 30 września. Nie decyduje kolejność zgłoszeń, więc zachęcamy, aby projekty było dobrze przemyślane. Tym bardziej, że dotąd zawsze było trochę więcej chętnych niż pieniędzy. Pewnie podobnie będzie i tym razem. Przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji około 1,5 mln zł. Powinno starczyć to na wsparcie około 17 projektów.

Zasady realizacji prac nie ulegają zmianie. Nadal dofinansowanie wynosi rekordowe 85 proc., nadal wspierane są usługi badawcze i doradcze, nadal każdej usłudze przydzielany jest indywidualny opiekun ze strony OPZL. Niewielkiej zmianie ulegną dwa tematy:

  1. Długość trwania usługi. Czasu na realizację badań i doradztwa będą 4 miesiące. Usługi powinny zakończyć się do 23 marca 2020 roku.
  2. Korekcie podlegać będą kryteria wyboru. Nieco na wadze tracą te kryteria związane z kończeniem usług zgłoszeniami patentowymi, a na mocy zyskają te projekty, które uprawdopodabniają rynkowe sukces i wykorzystanie efektów bonu w praktyce przedsiębiorstwa. Planowane kryteria wyboru dostępne są w załączniku.

Jeśli chcesz otrzymać 100 000 zł dotacji na innowacje w swojej firmie, skontaktuj się z wybraną przez siebie osobą stąd: http://innowacje.opzl.pl/kontakt/

Planowane kryteria wyboru – kliknij, by pobrać plik PDF