ORGANIZACJA PRACODAWCÓW ZIEMI LUBUSKIEJ

OPZL

organizacja pracodawców ziemi lubuskiej

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej tworzy swoją historię na ziemi lubuskiej już blisko 30 lat, od 1991 roku. Jest największą organizacją pracodawców w regionie oraz jednym  z największych związków regionalnych w Polsce. Posiada siedzibę główną w Zielonej Górze oraz oddziały terenowe zlokalizowane w Nowej Soli, Żarach oraz Wschowie. Zrzesza ponad 340 podmiotów – firm i instytucji.

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej jest ważnym partnerem instytucji regionalnych i krajowych. Należy do Konfederacji Lewiatan, najbardziej wpływowej polskiej organizacji biznesowej, reprezentującej interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej, oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, skupiającego przede wszystkim firmy z sektora MMŚP.

Nasza Organizacja funkcjonuje w sposób bardziej nowoczesny niż wiele organizacji tego typu. A ciągłe starania o wysoką pozycję powodują, że podnosi swoją poprzeczką coraz wyżej, stale mając za priorytet rozwój przedsiębiorczości oraz regionu.

Efektem tych działań jest podejmowanie wielu inicjatyw. Co robimy?

W skrócie:

 • Realizujemy projekty adresowane do lubuskich przedsiębiorców współfinansowane z dotacji Unii Europejskiej, w których koncentrujemy się na wdrażaniu innowacji i rozwijaniu kontaktów pomiędzy nauką i gospodarką, rozwijaniu regionalnego rynku pracy w oparciu o potrzeby przedsiębiorców, a także na transgranicznej współpracy gospodarczej. Aktualne największe projekty to:
   • BON NA INNOWACJE – największy projekt grantowy dla firm w Lubuskiem, pierwsza edycja była w 2015 roku, aktualnie trwa 4 edycja.
   • STAŻE W FIRMACH – dla ponad 1500 uczniów szkół technicznych i zawodowych organizujemy staże w powiatach: zielonogórskim, żarskim, nowosolskim i wschowskim.
   • Lubuski Bon Wsparcia – program wsparcia dla przedsiębiorców w czasie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.
 • Wydajemy magazyn gospodarczy Biznes Lubuski Link do wersji elektronicznych
 • Jesteśmy twórcą największego wydarzenia gospodarczego w naszym regionie – Zachodniego Forum Gospodarczego, podczas którego poruszane są bieżące tematy mające największy wpływ na przyszłość gospodarczą województwa. Oprócz tego w ciągu całego roku organizowane są przeróżne spotkania branżowe, mające na celu integrację oraz kojarzenie lokalnego środowiska przedsiębiorców.
 • Inicjujemy projekty pomagające w rozwoju naszych firm – Nowa Praca https://nowapraca.info/
 • Nasze firmy członkowskie, poprzez członkostwo OPZL w Konfederacji Lewiatan i Związku przedsiębiorców i Pracodawców, mają możliwość korzystania z pełnej oferty tych związków.

Jesteśmy wiarygodnym Partnerem biznesowym. Współpracujemy z instytucjami i firmami z całej Polski, a także z Niemiec (współpraca regionów transgranicznych).

Chcesz dowiedzieć się więcej o OPZL? Wejdź na www.opzl.pl